CenterGame.pl

Sova z największym win ratio, a Sage z największą skutecznością 1vs1. Oto pierwsze twarde dane Valorant

Pojawiły się pierwsze twarde dane statystyczne w Valorant. Sova ma największe win ratio, a Sage największą skutecznością w starciach 1vs1.

Riot Games niedawno rozpoczął zbieranie aplikacji od deweloperów na API Valorant, ale niektóre drużyny nie czekały i same zaczęły przetwarzać dane w grze. Jedną z nich jest Toronto Defiant, zespół który od zeszłego roku bierze udział w Overwatch League.

Za zebranie danych i ich odpowiednie przetworzenie odpowiadał Dennis Matz, Assistant Coach & Analyst w Toronto Defiant, który wcześniej odpowiadał za popularny portal analityczny Winston’s Lab. Tym razem wziął na warsztat ponad 200 godzin gameplayu zawodników, a wyniki podał na swoim Twitterze.

Win ratio agentów Valorant

Z przeprowadzonych analiz wynika, że Sova ma najwyższy wskaźnik win ratio. Jednek po piętach mocno depcze mu Raze, która ma dosłownie o 0,1% mniejsze wskaźniki zarówno na ataku jak i obronie.

Powyższą analizę przeprowadzono na podstawie 7310 rund i dotyczą wszystkich map. Wyniki na poszczególnych mapach prezentują się odrobinę inaczej, jako że wybór agenta musi być dostosowany pod mapę i kompozycję. Te wyniki możecie zobaczyć już na Cypercam.org.

Do ciekawostek należy zaliczyć następujące dane:

Win ratio map Valorant

Twórca powyższego raportu dokonał również analizy wszystkich dostępnych map w Valorant. Okazuje się, że deweloperzy będą musieli popracować nad ich balansem ponieważ z danych wynika, że szczególnie na mapie Split występuje bardzo duża rozbieżność wskaźnika win ratio.

Oczywiście powyższe dane nie obrazują całej gry. To raptem 200 godzin zebranych do danych analitycznych jednego tylko zespołu. Jednak obrazują już, że nie ma tak dużego problemu z balansem w grze jak mogłoby się wydawać.