CenterGame.pl

Rozpoczęło się wydarzenie Zimowa Kraina Czarów w Overwatch

Dzisiejszego wieczora uruchomiona została już czwarta edycja wydarzenia Zimowa Kraina Czarów, która pojawia się w Overwatch.

Jak co roku w grudniu startuje zimowe wydarzenie, które wprowadza świąteczny klimat w grze. W edycji 2020 w Overwatch zobaczymy 7 nowych skórek, cztery legendarne dla Doomfista, McCree, Sigmy i Reapera oraz trzy epickie dla Mei, Mercy i Soldiera: 76. Wraz z nowymi skórkami pojawia się również nowy tryb Mei Snow Deathmatch, który jest mieszanką Śnieżkowej Ofensywy Mei i tradycyjnego trybu Deathmatch. Jedyna różnica polega na tym, że bohaterowie odradzają się co chwilę i walczą do określonej liczby fragów przy czym każde celne trafienie to eliminacja.

Czas trwania Zimowej Krainy Czarów 2020 w Overwatch

Zimowa Kraina Czarów rozpoczyna się 10 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego i będzie trwała do 2 stycznia 2020 roku. Jednak znając życie wydarzenie będzie trwało albo do godziny 20:00 albo do godziny 9 rano 3 stycznia jak ma to miejsce z wieloma innymi wydarzeniami sezonu w Overwatch.

Prezentacja skinów Zimowej Krainy Czarów

Tegoroczna edycja dostarczyła jeszcze mniej skórek niż standardowo. Mamy dostęp raptem do 4 nowych legend oraz 3 epików, które dostępne są w cotygodniowych wyzwaniach. Wśród legend znajduje się Jotoon Doomfist nawiązujący do nordyckich mitologicznych gigantów, Król Szczurów (Myszy) Reaper nawiązujący do powieści Dziadek do orzechów autorstwa E.T.A. Hoffmana oraz McCree i Sigma.

Wśród skórek epickich Blizzard posłuchał społeczności i stworzył skina dla Żołnierza:76 w świątecznym swetrze. Do tego bohatera dołącza Moira i Łaska, które będzie można zdobyć w kolejnych tygodniach.

Pozostałe nowości prezentują się następująco:

Cotygodniowe wyzwania podczas Zimowej Krainy Czarów

Trzy epickie skiny podczas tegorocznej edycji Zimowej Krainy Czarów zdobędziemy poprzez wygranie kolejnych 9 meczów w trakcie każdego tygodnia trwania wydarzenia.

Pierwszy tydzień dostarczy nam skina Żołnierza:76 wraz ze sprejem i ikoną gracza nawiązującą bezpośrednio do skórki bohatera.

Drugi tydzień pozwoli nam zdobyć skórkę dla Moiry jak i ikonę gracza z wizerunkiem królika w świątecznej czapce z pomponem oraz sprej dla Moiry z prezentami.

Trzeci tydzień rozgrywek pozwoli nam zdobyć skina Łaski przypominający choinkową ozdobę anioła wraz ze sprejem i ikoną nawiązującą do jej skórki.

Tryby gry podczas Zimowej Krainy Czarów

Tegoroczna Zimowa Kraina Czarów dostarczy nam tym razem 3 tryby. Pierwsze dwa są dobrze znane z poprzednich lat i są nimi Polowanie na Yeti i Śnieżkowa Ofensywa Mei. Trzecim trybem, który pojawi się w 2020 roku jest zimowy tryb Deathmatch, w którym gramy na podobnych zasadach jak w Śnieżkowej Ofensywie Mei z tą różnicą, że po każdej eliminacji będziemy się odradzać jak w klasycznych zasadach deathmatch.

Patch notes

Wraz z nową aktualizacją Zimowej Krainy Czarów pojawiły się również zmiany balansu, które mają na celu wywrócenie mety do góry nogami.

Nowa aktualizacja jest już dostępna na komputery PC z systemem Windows oraz na Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Poniżej znajdziecie informacje o najnowszych zmianach.

Jeśli chcecie podzielić się swoimi opiniami, napiszcie na forum dyskusji ogólnej.
Listę znanych błędów znajdziecie na forum poświęconym zgłaszaniu błędów (odnośnik w j. angielskim).
Pomoc z rozwiązywaniem problemów uzyskacie na forum pomocy technicznej.

ZIMOWA KRAINA CZARÓW 2019

Święta idą!

Przez najbliższe trzy tygodnie w Overwatch będzie trwała świąteczna atmosfera! Powiększcie swoją kolekcję i zagrajcie w trzy zimowe Rozróby: Polowanie na Yeti, Śnieżkową Ofensywę Mei i zupełnie nowy Śnieżkowy Deathmatch! Odwiedźcie Blizzard World, aby obejrzeć opady śniegu, podziwiać migoczące światła nocne i delektować się widokiem inspirowanego słodkościami wystroju.

Oczywiście mamy też dla was nowe prezenty do rozpakowania z zimowych skrzynek z łupami! Odblokujcie nowe elementy sezonowe – w tym legendarne skórki, takie jak Szron dla Sigmy, Jötunn dla Pięści Zagłady, Król Szczurów dla Żniwiarza i inne. Kończcie cotygodniowe wyzwania, wygrywając mecze w Szybkiej grze, Rywalizacji lub Salonie gier, aby wygrać serię świątecznych nagród. I nie zapomnijcie zdobyć trzech specjalnych graffiti za zalogowanie do gry!

Więcej informacji o Zimowej Krainie Czarów można znaleźć na naszej stronie.

ZMIANY OGÓLNE

Nowa funkcja: W poczekalni

W tej aktualizacji zastępujemy tryb Potyczka zupełnie nową funkcją: W poczekalni. Teraz możecie wybierać między przeróżnymi trybami gry, czekając w kolejce meczowej.

Gracze oczekujący w kolejce będą teraz mogli wybrać, czy chcą dołączyć do jednego z następujących trybów gry:

Wszystkie tryby dostępne w ramach funkcji „W poczekalni” są opcjonalne. Mogą do nich wejść zarówno pojedynczy gracze, jak i cała grupa, ale tylko dowódca ekipy może wybierać tryb.

Uwaga: nie musicie opuszczać kolejki po zakończeniu meczu, aby zagrać w kolejny tryb W poczekalni. Aby uzyskać dostęp do tego menu, kliknijcie tryb gry, do którego stoicie w kolejce i tam wybierzcie opcję W poczekalni.

ZMIANY WARSZTATU

AKTUALIZACJE BOHATERÓW

Ogólne

Orisa

Sigma

Eksperymentalna Bariera

Chwyt Kinetyczny

Reinhardt

Pole Osłonowe

Komentarz twórców: powyższe zmiany pancerza oraz Orisy, Sigmy i Reinhardta mają na celu skrócenie czasu, jaki gracze poświęcają na niszczenie barier przy jednoczesnym wzmocnieniu poszczególnych bohaterów w innych aspektach rozgrywki. Zmiana znacząco wpłynie na tempo rozgrywki i będziemy się bacznie przyglądać tym postaciom, aby mieć pewność, że ich wpływ na przebieg meczu w roli tanków pozostanie znaczący.

Moira

Zmniejszono skuteczność leczenia Biotycznego Chwytu z 4 do 3,25 (z 80 do 65 pkt. na sekundę).

Komentarz twórców: główna zdolność lecząca Moiry okazała się zbyt silna – głównie ze względu na to, że może działać na wiele celów.

D.Va

Skrócono czas odnowienia Matrycy Obronnej z 2 do 1,5 sek.

Komentarz twórców: po wprowadzeniu blokady ról możemy dodatkowo zwiększyć znaczenie D.Vy na polu bitwy w roli tanka. Postanowiliśmy zatem częściowo wycofać poprzednią zmianę, która wydłużała czas odnowienia Matrycy Obronnej.

Trupia Wdowa

Wydłużono czas odnowienia Kotwiczki z 10 do 12 sek.

Komentarz twórców: czas działania barier jest teraz krótszy, dlatego Trupia Wdowa może skuteczniej atakować z dużych odległości. Zmiana ta ogranicza mobilność postaci, aby przeciwnicy nadal mogli ją kontrować.

Torbjörn

Skrócono czas odnowienia Dopancerzenia z 12 do 10 sek.

Komentarz twórców: Torbjörn słabiej sobie radzi podczas przedłużających się starć drużynowych, kiedy jego wieżyczka została wyeliminowana i kiedy użył już Dopancerzenia. Dzięki tej zmianie postać będzie mógł częściej korzystać z tej zdolności.

Genji

Zwiększono liczbę pocisków z 24 do 30.

Komentarz twórców: ponieważ przeciętna przeżywalność bohaterów wzrosła z czasem, Genji może mieć trudności z eliminacją celów. Częściowe usunięcie ograniczenia liczby jego amunicji powinno nieco wzmocnić tę postać.

Zaria

Działko Cząsteczkowe (tryb alternatywny)

Komentarz twórców: ogólne możliwości ofensywne Zarii są zadowalające, ale jej atak alternatywny sprawiał wrażenie zbyt słabego po wprowadzeniu ostatniej transzy zmian.

POPRAWKI BŁĘDÓW

Ogólne

Mapy

Bohaterowie

Pięść Zagłady

Złomiarz

Lúcio

Orisa

Żniwiarz

Wieprzu

Sigma

Trupia Wdowa

Znajdą się zapaleńcy, którzy będą polować na wszystkie tegoroczne skiny?