CenterGame.pl

Gry rankingowe pojawiły się już w Valorant! Szczegóły trybu

Jak obiecano, gry rankingowe pojawiły się dzisiejszego poranka w Valorant.

Wczorajszego dnia informowaliśmy Was o dacie startu gier rankingowych w Valorant. Deweloperzy decyzję o ich uruchomieniu uzależniali od stabilności serwerów i wygląda na to, że wszystko poszło po ich myśli. Dzisiejszego dnia gry rankingowe oficjalnie się zaczęły!

Jak wyglądają gry rankingowe w Valorant?

Po zalogowaniu się do gry i kliknięciu na button Graj, graczom ukaże się nowa sekcja obok już istniejących Nierankingowej i Gry Niestandardowe. Klikając na Rywalizacja, graczowi pojawi się nowe menu, gdzie pod swoim awatarem i tytułem znajdzie symbol znaku zapytania. Oznacza on, że gracze nie otrzymał jeszcze swojej rangi.

Warunki otrzymania rangi w Valorant

Gry rankingowe w Valorant funkcjonują podobnie do gier nierankingowych. Oznacza to, że gracze będą otrzymywali punkty MMR za każdy odbyty mecz. Aby jednak otrzymać swoją rangę gracze bedą musieli spełnić kilka warunków:

Po rozegraniu 20 meczów gracze otrzymają jedną z następujących rang:

Każda z rang posiada również trzy subdywizje, do których zostaną dołączeni gracze. Jednak aby grać ze znajomymi liczba różnic w rangach nie może wynosić 2 dywizji i 6 subdywizji. Oznacza to, że jeśli gracie na poziomie Srebro 1 za chcecie zagrać ze znajomym z rangą Platyna 3 będzie to po prostu niemożliwe.