CenterGame.pl

Europejska cena statuetki popiersia Diablo znacznie droższa niż w US

Wczorajszego dnia zaprezentowaliśmy Wam statuetkę popiersia Diablo 2 wydaną z okazji rocznicy Diablo 2. Niestety cena europejska jest znacznie droższa aniżeli ta w US.

Amerykański sklep Blizzarda ma zupełnie inne cenniki niż w europejski oddział. Jednak często ceny produktów przekraczają w ogóle opłacalność ich zamawiania w Europie, a każdy gracz zamówiłby je znacznie taniej nawet dopłacając wyższy koszt przesyłki i opłaty celne z vatem już Polsce.

Najlepszym przykładem jest tu wydana wczoraj figurka popiersia Diablo, która w Stanach Zjednoczonych kosztuje 140$ podczas gdy w europejskim sklepie kosztuje aż 220€.

Jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka dodatkowych opłat w każdym z przypadków. I aby wszystko było jasne zrobimy dokładniejsze wyliczenia. Zamawiając figurkę w sklepie amerykańskim zapłacimy następujące kwoty:

I teraz dla porównania koszt zamówienia figurki w europejskim sklepie Blizzarda:

Jak najbardziej rozumiem, że europejskie produkty mogą być trochę droższe bo trzeba do tego doliczyć opłaty celne, transport i magazynowanie. Jednakże różnica ponad 250 PLN (ok 63$) dla takiego produktu jest ogromną różnicą.

Podobna sytuacja jest z figurką Lilith, której różnica w cenie wynosi ok 350 złotych (nie wliczając jedynie kosztów w obu przypadkach). I jakkolwiek rozumiem chęć utworzenia magazynów europejskich tak nie rozumiem takich różnic kosztu obsługi przerzucanych na klientów końcowych.

A szkoda, bo gdyby ceny były zbliżone do tych amerykańskich gracze z Europy znacznie chętniej kupowali by te przedmioty z międzynarodowego sklepu Blizzarda.